Pravda

Milé děti. Už se vám to blíží. Teď je ten správný čas udělat pořádek v těch vašich malých kebulkách.
Na trhu máme dva chlapy s pytlem, kteří roznáší dárky. Ježíška tentokrát vynecháme, protože stejně nikdo z vás neví, jak vlastně vypadá. (Mimomochodem, už někdo někdy viděl mimino roznášet dárky? Aha.)
Takže: Kdo ví, jakej je rozdíl mezi Mikulášem a Santa Clausem?
Nikdo? Aha. Tak popořádku.
Mikuláš je náš. Bydlí tady a celý rok se dívá, jak zlobíte nebo nezlobíte. Ví o vás všechno. Že se v koupelně dloubete v nose, místo abyste si čistily zuby, že házíte starý svačiny za postel a že chodíte do lednice na tatarku. Že mámě kradete čokoládu z její tajný skrýše, tátovi vybírate z kapes drobný. (O tom, že prdíte kde se vám zachce, ví taky!)
Santa celej rok chrápe v Americe. Neví nic. I přesto nám ho sem, překvapivě obvykle z Polska a po okreskách, ve všech možných podobách dovážejí červené kamiony. Má kolem sebe celej tým reklamních agentů, který se můžou přetrhnout, aby byl Santa na všem. Na ponožkách, trenkách, na pyžamu, na plechovce se sušenkama. Nepohrdnou ani záchodovým papírem. (..nepřemejšlej, no)
Mikuláš nemá žádnou agenturu, chodí pěšky a pije svařák. Proto je štíhlý a ztepilý! Santa chlastá CocaColu a vozí si zadek v sobím spřežení. Proto je tlustej a celkově sešlej.
Mikuláš má s sebou anděla a čerta- symboly dobra a zla, protože má rád společnost a je družný. Nezkazí žádnou legraci. Klidně nechá čerta, aby vás šoupnul do pytle a ponosil po vsi. (Psychiatra vám ale pak už platí vaši rodiče).
Dárky a brikety pro vás nosí v košíčku a osobně vám je předává, když si je zasloužíte. Santa jezdí sám a dárky hází komínem, aby nemusel nikoho potkat. Jakžto asociální neurotik bude s největší pravěpodobností na Prozacu.
A na závěr. Ani Santa ani Mikuláš neexistují. Tuhle trapnou tradici udržují vaši rodiče, aby vás mohli vydírat. Je na čase, abyste pochopily, že za to, že se chováte dobře nikde nic nedostanete. Čím dřív to pochopíte, tím líp. Dobře se totiž chováte kvůli sobě. Aby byl svět lepší místo k životu. Aby máma nebyla ve třiceti šedivá. Aby nebyly války. Aby všechny bytosti byly šťastné.
A teď děťátka, když znáte celou pravdu, můžeme všichni společně Santovi nakopat prdel.
PS. Za sdílení děkuji a za lajk Nočníku vám Mikuláš letos přinese čokoládu s Lexaurinem, abyste měli klidný Vánoce.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s