Novoroční

Moji milí. Všichni víme, že dnešním datem v kalendáři končí časové období, které si vymyslel člověk. Já jsem spíš na ty přírodní rytmy, takže se ožeru, až přijde jaro. Jaro je nejvíc. Tak si dneska neubližte, ať se ho dožijete.

Pro všechny z vás, kteří se nemohou zbavit pocitu, že dneska něco starého končí a něco nového začíná, pro ty z vás, kteří jste zvědaví jaký bude rok 2018, tady mám jedno důležité sdělení. Rok 2018 bude přesně takový, jaký si ho uděláte. A rok je v tomto případě docela velká jednotka. Začít se musí u vteřin. Minut. Hodin. Dní… a tak dál. Každé tiknutí hodinové ručičky máme ve svých rukou. Je jen na nás, čím ten okamžik naplníme. Vypadá to, jako chvilička, ale ty nejdůležitější události v životě obvykle netrvají déle. Nesmíme je propásnout.

Neměla jsem to tak vždycky, ale musím říct, že mě život naučil. A myslím, že s lekcemi ještě zdaleka neskončil. I přesto, nebo snad právě proto ho mám tolik ráda. Bilancování nepatří mezi moje oblíbené disciplíny, ale v případě roku 2017 udělám výjimku. Byl totiž ukrutně skvělý. Byl jako vítr, který mě vynášel do oblak. Jako vichřice, která mnou smýkala o zem. Jako řeka, která vám nedá ani tempo zadarmo. Pálil jako slunce na poušti, mrazil jako dech  L E D O V C E .
Zastavilo se mi srdce, když jsem se podívala do tváře zradě. Prostě přestalo bít. Na malou chvilku. Jen na okamžik. Na to nikdy nezapomenu.
Všechno jsem přežila a nejen to. Žena před rokem a žena teď? No to se přátelé vůbec nedá srovnat. Ačkoli jsem v posilovně nebyla ani jednou, cítím se mnohem silnější.

Dneska mě na nádraží zastavil cizí muž. Tak něžně a hezky.
“ Dobrý den, já jsem vám jen chtěl říct, že vám to ohromně sluší. Ale fakt moc. To je všechno. Hezký den.“
A zas šel.
V tu chvíli mě to úplně zmátlo. Něco jsem zakoktala.. znáte to.
Teď, o pár hodin později už vím přesně proč to řekl zrovna dnes.
Vesmír udržuje rovnováhu. I za vás. Docela nenápadně, někdy si toho člověk ani nevšimne.

Ať už věříte v cokoli, nezapomínejte věřit především v sebe sama.
Mám vás ráda!  cropped-cropped-pexels-photo-307321.jpg

2 komentáře: „Novoroční“

  1. Otázka: proč už nepíšete???
    Přání: prosím pište ještě, moc prosím… Vaše texty jsou jako kapka rosy, jako svěží slunečné letní ráno, životabudiče… Vracím se k nim, když se potřebuji usmát/zasmát a nějak nemám proč. A to i když už je znám skoro zpaměti.
    Děkuji Vám za ně :-).

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s